XSBX1A-B-20A18BZZ00-SPB185
StrapXPro - SBX1A Rubber Strap for Seiko Prospex Steelmaster SPB185 Series, Navy Blue
1 total de reseñas
  • Compatible model list:
    Seiko Baby Marinemaster MM200 Series
    • SPB185, SPB187, SPB207, SPB240, SPB299
  • Item no. : XSBX1A-B-20A18BZZ00-SPB185
    Brand Name: StrapXPro
    Lug width: 20mm
    Buckle size: 18mm
    Buckle Include: Yes
    Buckle type / Finish: Brushed Stainless Steel diver clasp
    Overall Length (not including buckle): 95mm + 95mm (Wrist Size : 4.7 inches to 8.6 inches / 120 mm to 220 mm)
    Thickness: Approx. 7.6mm - 3.8mm
    Spring Bar hole diameter: 1.78mm (included)